Ridala vallas tegutsevad ettevõtted

5.07.16

Tööpakkumised Läänemaal

Haapsalu Uksetehase AS
Esimene tehas Eestis, mis toodab kaasaegse tehnoloogiaga profiilseid siseuksi ja hiljem alumiiniumvineeri baasil välisuksi. Toodete valik on kasvanud koos klientide soovidega ja praegu toodetakse praktiliselt kõiki uksi, mida puidust on võimalik valmistada. Lisaks müügiosakonnale Uuemõisas on Haapsalu Uksetehasel oma müügiesindus ka Tallinnas. Haapsalu Uksetehas pakub tööd rohkem kui 160 inimesele. Ettevõttes on juurutatud kvaliteedisüsteem ISO 9001, mis annab klientidele suurema kindlustunde ning tagab toodangule ühtlase kvaliteedi ja suurema konkurentsivõime turul. Haapsalu Uksetehase AS ekspordib oma toodangut Lätti, Leetu, Venemaale, Soome, Saksamaale ja Jaapanisse.

AS Hapval
96,3% aktsiatest kuulub Rootsi riigile, ülejäänu Eesti eraisikutele. Firmas valmistatakse elu- ja söögitoa mööblit ning toodetakse kase massiiv- ja liimpuidust mööblikomponente. Toorainena kasutatakse Eestimaist kasepuitu. AS Hapval toodetud mööblikomponendid viimistletakse partnerite tehastes. Suurimad partnerid on Rootsi ettevõte NC Möbler AB ja Eesti ettevõte AS Viisnurk. AS Hapvalis töötab 55 inimest. Kogu toodang, väljaarvatud mõned erandid, läheb ekspordiks.

Gallo Trei puiduettevõte
Annab tööd 21 inimesele. Ettevõte on seadnud eesmärgiks sanglepa ehk musta lepa puidu kasutamise. Valmistatakse saunapinke ja sauna aksessuaare, puidust pakendeid firmadele ning puitesemeid koju, kööki ning suvekodusse.

Rohuküla sadam
Reisi- ja kaubasadam. Sadama kaudu veetakse kaupa ja reisijaid Vormsile ning Hiiumaale. Külaliskail on poikinnitus 5-le jahile.

Erinevad tegutsevad ettevõtted vallas: OÜ Uuemõisa Autokeskus, AS Mehtrans, OÜ Tradilo, OÜ Lääne Agrovaru, OÜ Tevimõisa, Lääne Teed OÜ, Swecon.

Uuemõisas on avatud uus Rannarootsi keskus.

Ridala vallas Valgevälja külas asub ka tegutsev golfiklubi.

Uuemõisas asub ka tegutsev trükikoda.

Topu, Haeska, Pullapää ja Puise sadamatest sõidetakse kalapüügile.

Erakinnistutel on lautrikohad.