Lõppes HMN poolt toetatud projekt

16.02.14

Viimaste aladena viidi läbi võistlused saalihokis, korvpallis ja jalgpallis. Kõigil kolmel alal võidutses võistkond „Panga2". Võnnule kuulus saalihokis II, korvpallis III ja jalgpallis III koht. Vanuseliselt noorim võistkond „Panga1" sai saalihokis III, korvpallis IV ja jalgpallis II koha. Parila noored osalesid nimetatud mängudest ainult korvpallis ja tulid II kohale.

Kaheksa ala kokkuvõttes võitis võistkond „Panga2" 48,5 punktiga, II Võnnu - 42 p., III Panga1 – 34,5 p. ja IV Parila – 10 p. Panga2 võistkonna koosseisus mängisid kapten Martin Viilma, Keven Serbin, Allan Suurküla, Kaido Märss, Marten Suurküla, Triin Suurküla ja Maily Märss.

Võistlussarja lõpetamine toimus 29. juunil Ridala golfiväljakul, kus pärast 4-tunnist golfimängu (golfimäng oli preemiaks võistkondadele, kes võtsid osa kõikidest aladest) jagati kätte medalid I-III kohale tulnud võistkonna liikmetele. Võistkondade kaptenid (Martin Viilma, Jarmo Lempe  ja Rainar Sadulsepp) said mälestuskarikad. Mälestuskarikarikad anti ka võistkonna kapteni poolt tunnistatud aktiivsemaks ja julgemaks üritajaks olnud võistkonna ühele liikmele. Nendeks olid Maily Märss (Panga2), Marten Valk (Panga1) ja Aigar Viilma (Võnnu).

Kogu võistlussarja eesmärk oli pakkuda võistlemisvõimalust algajatele ja ärgitada noori iseseisvale organiseerumisele oma kodukohas ning anda kogemusi kohtuniku tegevustes. Võistkondades mängisid suured koos väikestega.  Kaptenid olid tasemel. Võistlused kulgesid sõbralikult ja eelkõige olümpiaprintsiibi „Tähtis pole võit vaid osavõtt" egiidi all.

Suurteks abilisteks sarja korraldamisel olid Viive Pärna Võnnust ja Eveli Maripuu Pangast.

17.02.14

 

 

Noorte kompleksvõistlusest

Pärast viit ala ( võrkpall, suusatamine, kabe, male ja lauatennis) on juhtimas Võnnu võistkond 26 punktiga. Teine on Panga2 – 25,5 p ja kolmas Panga1 – 22,5p.

Kui suusatamises näitasid paremat klassi Panga küla noored, siis kabes, males ja lauatennises võidutsesid peamiselt Võnnu noored.

Esikolmikud nimetatud aladel.
Kabe: Merlin Murumäe, Germo Pärna ja Keron Sepp (kõik Võnnu).
Male: Aigar Viilma, Rainar Sadulsepp ja Germo Pärna (Võnnu).
Lauatennis T: Triin Suurküla (Panga2), Kärt Kurisman (Panga1) ja Maily Märss (Panga2).
Lauatennis P: Rainar Sadulsepp (V), Keven Serbin (Panga2) ja Aigar Viilma (V).

Suurema osavõtuarvuga olid lauatennis P (12) ja kabe (9).

Järgmine ala, saalihoki toimus 14. aprillil 2013 Ridala spordisaalis.

Algas noorte kompleksvõistlus

Hasartmängumaksu Nõukogu poolt toetatud „Noorte kompleksvõistlus maapiirkonna noortele" algas 3. veebruaril 2013 võrkpallivõistlusega. Sarja eesmärgiks on ärgitada noori tegelema erinevate spordialadega ja edendada noorte koostööd oma kodupaigas. Läbida tuleb erijuhendi põhjal kaheksa ala (võrkpall, suusatamine, male, kabe, lauatennis, saalihoki, korvpall, jalgpall). Võistkond, kes läbib kõik alad saab preemiaks nimelised T-särgid ja õppemängu Ridala golfiväljakul.  

 Võrkpallis võttis osa 4 segavõistkonda. Kahjuks loobusid nõusoleku andnud Martna ja Taebla noorte võistkonnad. Võistkondadesse kuulusid kuni 21.a. noored. Mängude alguses tutvustas Ridala võistkonna kapten Urmas Koppe noortele  võistlusmäärusi ja juhendas noori mängujuhte. Mängiti 3-geimised mängud, kust võitjana väljus  Parila (Janar Kuld, Damur  Lonks, Kevin-Gregor Hiiemäe ja Karl Koha), teise koha sai Panga 2, kolmas oli Võnnu. Neljandaks jäänud võistkond Panga 1 oli vanuseliselt koosseisult noorim.

Juhendi järgi läheb kompleksarvestusse saadud kohapunktid ja lisapunktid võistkonnas mänginud tüdrukute eest. Esimese ala järgi said võistkonnad punkte järgmiselt: Parila - 6, Panga2 - 5, Võnnu - 5, Panga1 - 4.

Teise võistlusena oli suusatamine, mis toimus 24. veebruaril Mäemõisa pargis lahtise võistlusena. Kompleksvõistluse parimad sõitjad olid Maily Märss, Aulike Põllumägi, Jarmo Lempe, Urmet Pärna, Kaido Märss ja Martin Viilma. Arvestus toimus erinevates vanuseklassides, kus saadud kohtade eest tulid punktid võistkonnale. Punkte andis ka teatevõistluses osalemine.

Pärast suusatamist juhib sarja Panga2 võistkond (12p), teine on Võnnu (10) ja kolmas Panga1 (8), neljas Parila (6p). Järgmised alad on 24. märtsil kabe, male, lauatennis.