Ridala karikas võrkpallis 2013

16.02.14

16. märtsil 2013 WG võimlas toimunud Ridala sõprusklubide võrkpalliturniirist võttis osa 8 naiste ja 9 meeste võistkonda. Külalisvõistkonnad olid Türilt, Imaverest, Hiiumaalt, Tallinnast ja Pärnust. Ridala võistkondi oli kaks nii naistele kui meestele. Oma maakonna võistkondadest olid võistlustules Oru naised ja mehed, Lihula ja Palivere mehed. Võistkondadega läbirääkimisi pidas ja oli ühtlasi turniiri peakohtunik Siim Siht. Aktiivseim vilemees oli Lembit Nukki.

Mängiti korraga kolmel väljakul kahegeimiste mängudena 21 punktini. Kohamängud olid kolmegeimised. Kõik mängud olid väga tasavägised ja pakkusid põnevust ka pealtvaatajatele.

Meeste A alagrupi võitis Ridala, II Palivere. B alagrupis vastavalt Pärnu „Tervis" ja Tallinna „Kramp". III koha mängus, kus kohtusid Ridala ja Palivere, sai võidu Palivere meeskond. Finaalmängus kohtusid külalisvõistkonnad Kramp ja Tervis, võitis Kramp.  Meeste järgmised kohad olid Lihula, Tallinna „Seltskond", Imavere, Oru ja Ridala „Välk".

Naiste A-alagrupi kaks paremat olid Türi ja Tallinna „Seltskond1", B-alagrupis Tallinna „Kramp" ja Tallinna „Seltskond2". III koha mängus kohtusid Seltskond1 ja Seltskond2. Võitis Seltskond1. Finaalmängus võttis võidu võistkond „Kramp". Järgmised kohad Ridala, Ridala „Säde", Hiiumaa ja Oru.

 Pika võistluspäeva lõppedes toimus kooviibimine Framares, kus jagati karikad I-III kohale tulnud võistkondadele ja vahetati kogemusi ning meenutati möödunut.

Auhinnakarikate ostmist toetas Eesti Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupp.