Uudised ja teated

« Tagasi

Matk ``Kas hundil on pojad või kutsikad?``

26.-27.mail toimus noortekeskuste matk „Kas huvil on pojad või kutsikad".

Ridala ja Haapsalu noored läbisid matkal vahemaa Peraküla – Keibu (peaaegu 15 km). RMK Keibu lõkkekohas saadi kokku Hiiumaa noortekeskuste noortega, kes läbisid vahemaa Vihterpalu – Keibu.

Telkimisalal toimusid ühised tegevused ja mängud, valmistati sööki Naiskodukaitsjate poolt laenatud kateldel, grilliti Rannarootsi Lihatööstuse käest sponsorluse korras saadud vorstikesi, küpsetati vahukomme ja toimus palju muud põnevat.

Ühine matk on ettevõtmine, mis on algatatud ja välja töötatud konkreetselt Eesti Vabariigi 100 aasta sünnipäeva tähistamiseks ning on planeeritud ellu viia 2017. aastal kevadest sügiseni. Projekti idee kuulub Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendusele.

Kingituse idee on läbida 100 noortekeskuse koostöös üle Eesti kaks RMK matkarada: Oandu-Ikla (375km) ja Peraküla-Ähijärv (820km) ning see on algatatud EV 100. sünnipäeva tähistamiseks.

Koos ühise eesmärgi nimel tegutsemine motiveerib ja väärtustab igaühe pingutust. Matkad toimuvad alati üheaegselt vähemalt kahel grupil – nad liiguvad üksteisele vastu, saavad kokku ja lõpetavad matkad ühistegevusega.

Kingil on konkreetne tulevikumõju osalejate ühismälu kujundamisel – ka väga pika aja pärast saavad matkajad öelda, et "Ma osalesin EV100 sünnipäeva-aasta tegevustes, ma andsin oma panuse."